Bence döntőbe jutott a 26. Frivolten Kupán

(Létrehozva: 2009.05.23.)

Bence minden várakozást felülmúlt a 26. Frivolten Kupán!

2009. május 25.

Frivolten_2009A hétvégén a világ 3. legjobban szervezett (az Olimpia és a VB után) gumiasztal versenyén próbált szerencsét a Pattanj Team 3 versenyzője. A Svédországban, Herrljungában megrendezett Frivolten kupán 19 ország 424 versenyzője vett részt, köztük az amerikai-, az orosz-, és a portugál válogatott is. A verseny szervezettsége elképesztő, és számunkra elképzelhetetlen színvonalú volt. A felszerelés mind szerekben, mind technika szempontjából csúcsminőségű volt. A 4+2 gumiasztalból 2 vadonat új, míg a 2+1 duplaminitramp egyike is csak a verseny napján került használatba. A versenyzők és edzők minden asztalérintés után nagy képernyőn nézhették meg a gyakorlatokat és lassíthatták azt vissza kedvükre minden edzésen és a versenyen is. Az egész rendezvényt folyamatosan közvetítették élőben az interneten, így a szülők és az otthon maradt szurkolók is végignézhették a versenyt. Az eredményeket a gyakorlatok végétől számított 1 percen belül a helyszíni nagy kivetőn túl, az interneten is közzétették online. A szervezés nagyon versenyzőbarát volt, napi 2-3 edzéslehetőség mellett, soha nem fordult elő, hogy a bemelegítés, és a verseny között órákat kelljen várni, ehhez képest például az első 150 versenyző 300 elődöntős gyakorlatát 2 és fél óra alatt zavarták le, úgy, hogy soha nem szerepelt egy időben két versenyző a csarnokban!!! Ilyen profi körülmények között az egész versenyt elizgulhatták és elbámészkodhatták volna a fiúk, de köszönhetően a nagyon oldott és barátságos hangulatnak, egy nagyon színvonalas, mégis vidám verseny lett az eredmény. A nagy nemzetközi érdeklődés következtében rengeteg új kapcsolatra és barátra tehettünk szert, így több edzőtáborra és versenyre kaptunk meghívást, ami nagyban segíthetné a jövőbeli munkánkat, és a magyar gumiasztal sport fejlődését!

De térjünk a lényegre! Pénteken a fiatal korosztályok elődöntőjén, Máté és Bence hozta a formáját, szép teljesítményüknek köszönhetően Máté a 11. helyen végzett 47,6 ponttal, ami remek teljesítmény a 25 fős mezőnyben, míg Bence 52,3 ponttal a 4. helyen került döntőbe. Másnap a felnőttek között Csanád elrontotta a kötelező gyakorlatát, így bár remek szabadon választott gyakorlatot mutatott be utána (29p), így is csak a 23. helyre tudott regisztrálni. A döntőben délután így csak egy magyar fiúért izgulhattunk, Bencéért, aki szépen helyt állt élete második nemzetközi versenyén. 29,1 pontos eredménye elég volt, hogy megőrizze 4. helyét így a Portugál favorit, Guillermo Palomino Lozano (III.) és a Dán csillag, Emil Czepluch (V.) között végezhetett. A szervezők az egész rendezvény alatt nagyon figyelmes és barátságos, profi viselkedésről tettek tanúbizonyságot, és a verseny végeztével személyesen is gratuláltak az eredményekhez. Jövőre remélhetőleg több magyar sportolóval és talán még szebb eredményekkel vehetünk rész a versenyen!